Fenerbahçe'de hedef 1 milyar!

Fenerbah

Fenerbahçe’de yönetimin hem kulübe maddi kaynak sağlamak hem de UEFA’dan ceza almamak için başlatacağı yardım kampanyası basın mensuplarına tanıtıldı. ‘Fener Ol’ sloganlı proje 4 Nisan Perşembe günü start alacak. Yönetim kurulu üyesi Erol Bilecik kampanya için 1 milyar TL ve 1 yıl süre için izin alındığını belirterek, “Gerçek kişiler ve kurumlar kampanyaya ‘bağış’, ‘sponsorluk’ ve ‘reklam’ şeklinde katılabilecekler” dedi. Başkan yardımcısı Burhan Karaçam ise, “25 milyon taraftarımız var. Bunların 16 milyonu aktif. 5 milyonun aktif olarak katılabileceğini düşünüyorum. Bugüne kadar hiç denenmediği için kesin bir şey söylemek mümkün değil ama milyonların üzerine çıkacağına inanıyoruz” diye konuştu.

MALİ TABLO VAHİM!

Toplam borç 600 milyon euro+100 milyon euro yabancı oyunculara taahhüt edilen ödeme.

Kulübün 300 milyon dolar açık döviz pozisyonu var.

Kurdaki her 1 TL artış 300 milyon TL ilave yük getiriyor.

Stadın 10 yıllığına 90 milyon dolara satılan isim hakkı ilk senesinden peşin olarak harcanmış. Yayın geliri, Passolig geliri temlik altında

KOÇ: UEFA ONAY VERDİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kampanyanın gelir yazılabileceği konusunda UEFA’dan olumlu cevap aldıklarını söyledi. Koç, “FFP anlaşmasında 31 Mayıs’a dek 65 milyon euro gelir yaratılmadığı takdirde Avrupa kupalarına katılamama sıkıntısı var. Kampanya bu yüzden önem arz ediyor. 31 Mayıs’tan sonra da sürecek” dedi.

EN DÜŞÜK ÖDEME 20 TL

Yardımlar ‘Fenerbahçe.org’ sitesinde belirtilecek yöntemlerle yapılacak. Karaçam, “En düşük 20 liralık ödeme alınmasını planlıyoruz. 1 liralık katılım da mümkün olabilir” dedi.

100 KİŞİ ÇALIŞACAK

Kampanya için 100’e yakın gönüllü ve profesyonelin çalışacağı açıklandı. Ayrıca 37 ilde binlerce gönüllü de sahada kampanyaya destek verecek. Hedef maksimum katılım.


Kaynak: Fotomaç

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*